Levná dovolená ŘECKO - CHALKIDIKI
Theo beach LunaVila Vergina Luna LUX Asprovalta Fotogalerie Kontakt
CK Lunatour


Katalog 2021

Katalog 2021


Dovolená Řecko

Video CK Lunatour

Video CK Lunatour

Dovolená Řecko
Levná dovolená v Řecku
Dovolená Řecko

 
Pojištění proti úpadku

Pojišťovna

Dovolená Řecko

Najdete nás na facebooku.

Dovolená Řecko

  0585517

Dovolená Řecko


 
Valid HTML 4.01


Dovolená Řecko


  www.mspetrovice.cz
Tipy na výlet


Rendina

JZ směrem můžete navštívit aristotelovu školu


Stagira

JZ od Asprovalty vyrazíte po pobřežní silnici k obci Stavros, Olimpiáda a cca po 20-25 km (podle zvolené trasy) spatříte starověké hradiště Stagira, kde se narodil Aristoteles. Naleznete zde několik set metrů upravených cest uvnitř této vzácné památky provoněné mořským vzduchem a starověkou minulostí.


Nová Stagira

Po stejné silnici neustále po pobřeží pokračujete níže k poloostrovu Agion Oros (na jehož cípu) sídlí mnišský stát a do výšky 2023 m se vypíná hora Athos. Až tam se ale nedostanete. Po horských silnicích provoněných borovicemi dorazíte k obci Stratoni sledujte směr Nová Stagira,Thessaloniki. Prudce stoupající klikatá cesta Vás přivede až k parku, soše a stálé expozici fyzikálních úkazů, kterými se Aristoteles zabýval. Odtud můžete pokračovat do Thessaloniki (Soluně), nebo na další dva poloostrovy Sithonia a Kassandra. V jejich spodních částech najdete pravý potápěčský ráj.


Lev z Amfipolis

Východně od Asprovalty asi 20 km směr Kavala. Monumentální socha lva (roku 200 pnl) vyčkává poblíž mostu


Nea Amfipoli

Asi 5 km od sochy lva můžete navštívit trosky antické Amfipoli, kde leží krásné mozaikové podlahy, antické sloupy a v muzejní expozici starověké nálezy.


Kavala

Cca 80 km od Asprovalty po pobřežní silnici. Můžete zde navštívit krásný akvadukt ze 16 století za vlády sultána Süleymana. Archeologické muzeum, přístaviště, dům Muhammada Aliho Paši 1769 - 1849. Dnes muzeum, Osmanské budovy, atd.


Thásos

Projdete li Kavalou (průjezdu města se nemusíte se obávat), pokračujte směr letiště a Keramoti. Značení Vás spolehlivě dovede. Thásos je sopečné pohoří 1127 m, okolo ostrova vede krásná a pohodlná okružní silnice (92 km). Naleznete zde starověké Dionýsovo divadlo 400 pnl, Heraklovu Artemidinu a Poseidonovu svatyni 500 pnl.


Thessaloniki

1000 000 obyvatel. Toto město 315 pnl založil král Kassandros. Sídlil zde římský císař Gaverius 305-311. Naleznete zde nesčetné památky z dob starověku, starořecké, osmanské, makedonské, křesťanské, židovské, nelze zde vše uvádět. vyžaduje to tištěného, nebo osobního průvodce s mapou. Hlavní dominantou je však bílá věž z dob turecké nadvlády. Město je pojmenováno po nevlastní sestře Alexandra Thessalonike.


POZOR :Soluň je místo kam nedoporučujeme zajíždět autem méně zkušeným řidičům.Orientační ceny půjčovného motorových vozidel
(Ceny se průběžně mění v závislosti na sezóně a poptávce)

Motocykly12 hod1 den2 dny3 dnyvíce dní
Moped 50 ccm³13 €18 €30 €40 €dohodou
Scooter 50 ccm³20 €24 €38 €48 €dohodou
Enduro 125 ccm³25 €30 €45 €62 €dohodou


Auta s klimatizací1 den2 dny3 dny7 dnů2 týdny
Hyundai Athos30 €55 €75 €160 €300 €
Hyundai Getz35 €60 €80 €180 €340 €
Hyundai Accent40 €75 €105 €220 €430 €Z vlastní zkušenosti doporučujeme zapůjčení automobilu - cestování po Řecku je bezproblémové, pohodlné a pokud vydělíte náklady z půjčovného 4-5 osob užijete si za málo peněz hodně zábavy a poznáte krásné okolí.Firmy sídlící v Asprovaltě, které můžeme doporučit:
AutomobilyLAMBDA CAR (rent. a car)
MotocyklyXENITA MOTOR (rent. a car)

Jejich polohu Vám upřesní delegát CK LUNATOUR.


Pokud budete cestovat autem nebo na motorce, chovají se k Vám řečtí obyvatelé velmi ohleduplně.

Při těchto výletech se několikanásobně zvětší Vaše zážitky z dovolené a na každém kilometru uvidíte něco co Vás příjemně osloví.

"Za všech okolností
si zachovej vnitřní svobodu."

Aristippos  Vyberte si z naší nabídky výletů a poznávejte krásy Řecka!  
L.Bartoš 2008